Projekt leírása

2018. May 14. Monday / Beküldte: admin

EFOP-5.2.2-17 – 2017 – 00147 „Kicsi a ház, nagy a kapu”

a helyi kulturális örökség közösségformáló szerepének erősítése

Elnyert támogatás: 49.992.992 Ft. Támogatás intenzitása: 100 %

A projekt bemutatása

A projekt megvalósításának időtartama: 2018.02.01.- 2020. 01.31.

A projekt célja: A hagyományos szellemi, épített és tárgyi örökség elemei, valamint az általuk kimutatható hagyományrendszer feltárása, megőrzése, majd általuk közösségi és szakmai szempontok alapján is korszerű tudás átadása, kölcsönös tapasztalatcsere a vizsgált területek mikrotérségei, települései, valamint a két nagyobb régió között.

Célcsoport:

• elsődleges, közvetlen célcsoport mindazon szakemberek köre, akik a kultúra, a hagyományőrzés, hagyományápolás terén állami és nem állami intézményekben tevékenykednek, és hozzá tudnak járulni ahhoz az ismeret-átadáshoz, amely a projekt céljainak elérése érdekében szükséges.
  • közvetett célcsoport azon magyarországi konvergencia régióban élő népesség - elsősorban fiatalok köre-, amely a projekt keretében rendezett műhelymunkákon, tanulmányutakon átvett jó gyakorlatokat, tapasztalatokat a közvetlen célcsoportba tartozó szakemberek közvetítésével megismerhetik, annak eredményeit kipróbálhatják.

A projekt keretében az örökségvédelem, a kultúramegőrzés és hagyományápolás területén történik a jó gyakorlatok, tapasztalatok átadás-átvétele a bevont partner-szervezetek, illetve egyéb, a projekt sikeres végrehajtása érdekében meghívott szakemberek, magyarországi és környező országokban élő szakértők segítségével. A partnerszervezetek eddigi együttműködése, tevékenysége kiegészülhet olyan feladatok ellátásával, amelyek illeszkednek a pályázati felhívásban foglalt elvárásokhoz.

A projekt keretében megvalósuló tevékenységek:

1. A tanulmányozni kívánt terület, szolgáltatás (módszer, eljárás) nemzetközi együttműködés keretében történő megismerése
  2. Nemzetközi hálózatépítés
  3. A nemzetközi együttműködés keretében megismert szolgáltatás (módszer, eljárás) tapasztalatainak feldolgozása, jó gyakorlatok leírása
  4. Kutatás és összehasonlító elemzés megvalósítása a választott szakmai, szolgáltatási területen legalább két országban (ebből az egyik lehet Magyarország, a másik uniós ország lehet), országonként legalább 100-100 fős célcsoport
  5. A nemzetközi együttműködés keretében kompetenciafejlesztés, tréning, terepmunka megvalósítása
  6. Közös szakmai programok szervezése, megtartása a partnerekkel
  7. Évente legalább 6 alkalommal műhelymunka, évente 4 alkalommal a projekt költségvetéséből programterületen megvalósuló hazai tanulmányút vagy más forrásból megvalósuló külföldi tanulmányút szervezése és lebonyolítása az együttműködő partnerek és más partnerek részvételével
  8. Disszemináció keretében a tapasztalatok megosztása a hazai szakemberek körében tréningek, kompetencia fejlesztések keretében
  9. Módszertani-szakmai összegzés és szakmai ajánlások megfogalmazása
  • Adatgyűjtés, dokumentációs rendszer működtetése
  • A projekt keretében megvalósult kutatásról összehasonlító kutatási zárójelentés készítése és nyilvánosságra hozása
  • A projekt eredményeinek széles körű megismertetése

A bevont partnerszervezetek:

1. Görböc Kulturális Egyesület – Micske (RO)
  2. Pro Folk Egyesület - Margitta (RO)
  3. Pro Semjén Egyesület – Érsemjén (RO)
  4. Szlovákiai Magyar Kulturális Intézet – Dunaszerdahely (SK)

Nincs esmény ebben a hónapban.

HKSCPSV